Kamarád taky rád [Info]

18. června 2014 v 14:36 | Emma
Komedie / Romantický
USA, 2011, 105 min

Režie: Will Gluck
Scénář: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck
Kamera: Michael Grady

Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Když si Newyorčanka Jamie, zaměstnaná jako hledačka nových příležitostí, vyzkouší své umění na uměleckém řediteli Dylanovi z Los Angeles, kterého přemluví, aby vzal svou vysněnou práci v New Yorku, uvědomí si oba, že jsou si velice podobní. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu.

Jakmile se tedy Dylan přestěhuje do New Yorku a začnou se spolu vídat častěji, užívají si spoustu legrace a sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment. Mohou dva kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li své přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex "bez jakýchkoliv emocí", dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád?

Jako dva lidé, kteří se dobře orientují v nudných zápletkách romantických komedií, by Dylan a Jamie asi neměli být tak docela zaskočeni tím, že se jejich odvážný nápad promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na které se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.

Zajímavosti:

• Závěrečnými titulky snímek nekončí. Následuje scéna, ve které Justin Timberlake a Mila Kunis sledují nepovedené scény z fiktivního romantického filmu, který se předtím ve filmu objevil.

• Natáčení choulostivých scén okomentovala Mila Kunis slovy: "Svléknout se před Justinem mi nedělalo potíže. Nemívám problémy se sebevědomím a se svým tělem jsem maximálně spokojená. Když se však na mě upíraly zraky všech členů štábu a pomyslela jsem si na to, že mě takto uvidí celý svět, to až tak příjemné nebylo."

• Ve scéně, kdy Jamie (Mila Kunis) na letišti vyzvedává Dylana (Justin Timberlake), bere si od jednoho z poslíčků ceduli se jménem O. Pederghast. Stejně se jmenovala postava z dalšího Gluckova filmu Panna nebo orel (2010). Zmíněnou postavu ztvárnila Emma Stone, která si zahrála i v tomto filmu.

• V romantickém filmu, na který se Jamie (Mila Kunis) s Dylanem (Justin Timberlake) dívají, hraje Jason Segel, se kterým si Mila Kunis společně zahrála ve filmu Kopačky (2008).

• Ve všech scénách, kdy Dylan (Justin Timberlake) létá letadlem, mluví o letecké nehodě, kdy přistál kapitán letadla Chesley Sullenberger s letounem Airbus A-320 na řece Hudson. V jednom záběru je možné všimnout si , že si Jamie (Mila Kunis) prohlíží stránku Chesleyho Sullenberga na wikipedii.

• Shaun White je snowboardistou nejen coby filmová postava, ale i ve skutečném životě.

• Snímek získal dvě nominace na cenu Teen Choice Award. V kategorii letní filmová hvězda byli nominováni jak Justin Timberlake, tak Mila Kunis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 18. června 2014 v 14:45 | Reagovat

Super film, jeden mých nejoblíbenějších :)

2 Dee ♥ annasophia-robb Dee ♥ annasophia-robb | Web | 18. června 2014 v 19:54 | Reagovat

na tenhle film se chci hrozně dlouho podívat a ještě jsem si pořád neudělala čas:( musím se už na něho mrknout♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama